bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Limanowski Dom Kultury otwiera zapisy na kółko szachowe


Limanowski Dom Kultury zaprasza do uczestnictwa w kółku szachowym, które poprowadzi Pan Ryszard Ewert, będący wieloletnim pasjonatem tej gry. Posiada on olbrzymią wiedzę na temat szachów, którą z pasją przekaże wszystkim dzieciom oraz młodzieży podczas zajęć w Limanowskim Domu Kultury.

Kilka słów o samej grze :

Za kolebkę szachów uznawane są Indie. Według źródeł pisanych gra ta była już znana w Persji na dworze szacha Chusrau I Anoszarwana w latach 70-tych VI wieku naszej ery, gdzie przywieziona została w darze od indyjskiego radży. Indyjska czaturanga została w Persji przekształcona w czatrang, a po opanowaniu tego kraju przez Arabów uległa kolejnym przemianom, po których powstał szatrandż.. Kolejna ewolucja nastąpiła po pojawieniu się gry w Europie, nastąpiły wówczas zmiany najbardziej przypominające współczesną grę w szachy.

Zajęcia będą się odbywać w każdy piątek o godzinie 16:00, w Limanowskim Domu Kultury, który tymczasowo ma siedzibę w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w Limanowej, przy ulicy Reymonta 3.

Zajęcia są bezpłatne. Zapisy w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury przy ul. Reymonta 3, w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz telefonicznie pod nr 18 3371 603 w godzinach pracy sekretariatu.

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy