bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - koncert i pokazy filmu


Limanowski Dom Kultury oraz Kino Klaps włączają się w powiatowo-miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

28 lutego o godz. 17:00, na sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury będzie mieć miejsce wyjątkowy koncert, w trakcie którego usłyszymy utwory patriotyczne dedykowane żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego w wykonaniu Orkiestry Dętej „Echo Podhala” pod dyrekcją Mariana Wrony. Orkiestra, działająca przy jednostce od 98 lat uświetnia swoją grą wydarzenia państwowe i kulturalne organizowane na terenie naszego miasta.

Darmowe wejściówki na koncert są do odebrania w kasie Kina Klaps w godzinach pracy kina.

Dla kinomanów przygotowane zostały również pokazy specjalne filmu „Zieja” w reżyserii Roberta Glińskiego, którego światowa premiera odbyła się 19 lutego 2020 r. w Rzymie.  

Jest to polski dramat biograficzny, opowiadający o znanym z charyzmatycznych kazań i działalności społecznej legendarnym warszawskim kapłanie – ks. Janie Ziei, kapelanie Szarych Szeregów i współzałożycielu Komitetu Obrony Robotników. Film prezentuje wydarzenia 1977 roku, kiedy to osiemdziesięcioletni ks. Jan Zieja, zostaje wezwany na przesłuchanie. Rozmowy z funkcjonariuszem służby bezpieczeństwa staną się przyczyną retrospektywnej wędrówki po barwnym życiu księdza, prezentacji jego duchowej postawy, a także opowieścią o najważniejszych wydarzeniach polskiej historii XX wieku. Pokazy filmu w kinie  zaplanowano od 26 lutego do 4 marca. 1 marca - w dniu obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - bilety na pokaz filmu będą w promocyjnej cenie. Bilety dostępne są w kasie Kina Klaps lub online na stronie https://www.ldk.limanowa.pl/kino.


Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi uwzględniającymi możliwość zajmowania co drugiego miejsca w sali widowiskowej!


Przypominamy o konieczności noszenia maseczek, dezynfekcji rąk oraz dystansie społecznym.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy