bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Niezwykłe spektakle dzieci - warsztaty teatralne w LDK
W dniu 23.01.2020 r. miały miejsce wyjątkowe spektakle teatralne przygotowane przez dzieci uczęszczające na warsztaty teatralne organizowane w Limanowski Domu Kultury. Zajęcia te choć w programie pracowni znajdują się dopiero od niedawna to już cieszą się dużym zainteresowaniem.


Dzieci pod opieką Pani Danuty Ługowskiej, pracownika Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, z wielkim zacięciem i zaangażowaniem rozwijają swoje talenty aktorskie, poznają techniki teatralne, uczą się wspólnej pracy, a co najważniejsze mają dużą radość tworzenia.

Nauka kwestii i odgrywanie ról to tylko kilka elementów, które dzieci wykonują podczas warsztatów. Oprócz tego samodzielnie przygotowują scenografię, stroje a czasami i muzykę. To także ćwiczenia koncentracji, wyobraźni, ruchu scenicznego oraz wystąpień przed dużą publicznością. Każde zorganizowane przedstawienie to małe dzieło sztuki, które otrzymuje wielkie brawa.

Tym razem nie było inaczej. Podczas spektakli dzieci stały się uosobieniem postaci z wierszy Jana Brzechwy oraz oprowadziły całą widownię po zoo. Było mnóstwo dzikich zwierząt, uśmiechu, radości i dobrej zabawy. Spotkaliśmy m.in.: lisa, jajko mądrzejsze od kury, indyka, krokodyla, lwa, żółwia czy papugę.

Na koniec wydarzenia dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą na temat przedstawień w mini konkursie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w warsztatach teatralnych za zaangażowanie oraz chęć rozwijania swoich pasji. Dziękujemy także Pani Danucie Ługowskiej, która z wielką pasją i zamiłowaniem przygotowuje dzieci na zajęciach oraz pozwala im zaprezentować swoją pracę podczas spektakli teatralnych.

Zapraszamy na dalszy ciąg warsztatów teatralnych, które będą trwać do końca marca.


Galeria zdjęć z przedstawienia na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/321/spektakl-dzieci-w-ramach-warsztatow-teatralnych-w-ldk

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy