bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

OFPT 2015 - nowy spot promujący festiwal


Tylko tydzień dzieli nas od rozpoczęcia Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej Limanowa 2015, na który zapraszają Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Limanowski Dom Kultury. W dniach 12 i 13 września, w amfiteatrze w parku miejskim w Limanowej wystąpią artyści z całej Polski, laureat zeszłorocznego festiwalu „Zośka C-Dur” oraz gwiazdy Sławek Wierzcholski z „Nocna Zmianą Bluesa” i Łukasz Jemioła.

 

Dwa dni tegorocznego Festiwalu rozpoczną przesłuchania konkursowe, które zakończy wyłonienie laureatów. Podobnie jak w zeszłym roku Przewodniczącą Jury będzie Redaktor MARIA SZABŁOWSKA – wybitna polska dziennikarka radiowa i telewizyjna, a towarzyszyć będą jej mecenas Czesław Szynalik pomysłodawca akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” promującej nasz region oraz redaktorzy Ryszard Sikora i Marek Lipiński, związani z Programem 1 Polskiego Radia. Dodatkowo pan Ryszard Sikora pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Festiwalu i jest Prezesem Małopolskiej Izby Turystyki.

 

Na scenie amfiteatru w Parku Miejskim w Limanowej, zobaczymy 30 uczestników z całej Polski, którzy zaprezentują swoje autorskie utwory jak i własne wykonania znanych turystycznych piosenek. W tym roku organizatorzy postanowili stworzyć dwie kategorie wiekowe: poniżej 12 lat i powyżej 12 lat. Na zwycięzców będą czekać nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowane przez sponsorów oraz Burmistrza Miasta Limanowa.

 

Podczas festiwalu wystąpi również zwycięzca zeszłorocznej edycji Festiwalu, czyli zespół "Zośka C-Dur", który wystąpi w niedzielę, podobnie jak Łukasz Jemioła – Limanowianin, który podczas koncertu będzie promował także swoją nową płytę. Sobotnim koncertem dnia będzie występ laureatów oraz "Nocnej Zmiany Bluesa".

 

W trakcie festiwalu, cały park miejski będzie żył wydarzeniem, a to dzięki stoiskom z regionalnymi produktami promującymi Beskid Wyspowy oraz gastronomii. Ponadto w razie niepogody, dla przybyłych gości będą przygotowane namioty, w których będzie można się schronić przed deszczem i chłodem, ale jak podkreślają organizatorzy: „miejmy nadzieję, że pogoda na to nie pozwoli”.

 

Organizatorzy zapewniają, że na przybyłą w tych dniach do Parku Miejskiego w Limanowej publiczność, będzie czekać niezapomniana atmosfera i klimat turystycznych spotkań przy ognisku, a przede wszystkim świetna muzyka i dobra zabawa.

 

 

Wszelkie informacje, program, regulamin i aktualności na oficjalnej stronie: www.ofpt.limanowa.pl oraz na oficjalnym fanpage’u: www.fb.com/OFPTlimanowa.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy