bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps – „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1” na ekranie od 21 listopada!


Kontynuacja wydarzeń z drugiej części „Igrzysk śmierci”, jednego z największych kinowych fenomenów 2014 roku już od piątku w kinach w całej Polsce, w tym i w limanowskim kinie Klaps. Pierwsza część wielkiego finału trylogii opartej na książkach Suzanne Collins to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku i z pewnością wielkie widowisko, na które serdecznie zapraszamy.

Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) trafia do Dystryktu 13 po tym jak raz na zawsze położyła kres Głodowym Igrzyskom. Wbrew kłamliwej propagandzie, rebelianci przetrwali zemstę Kapitolu. Pod przewodnictwem Prezydent Coin (Julianne Moore), przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Czy odnajdzie się w roli przywódczyni? Czy stanie się Kosogłosem, symbolem nadziei i oporu przeciw tyranii Prezydenta Snowa?

W trzeciej części cyklu Katniss Everdeen musi stanąć do bezpośredniej walki z Kapitolem. Igrzyska zostają zakończone, zapewne na dobre, ale wcale nie oznacza to kapitulacji Snowa i jego popleczników. Są nadal bardzo potężni i zamierzają opanować sytuację. Jeśli Katniss chce ocalić Peetę, musi objąć kierownictwo rebelii. Producentka filmu Nina Jacobson wspominała scenę, która podczas realizacji wywarła na niej potężne wrażenie: – Gdy Katniss w Dystrykcie 8. Mówi w kierunku prezydenta Snowa: „Jeśli spłoniemy, spłoń z nami”, dostrzega, jak wielki wpływ ma na ludzi. Ta chwila, gdy bohaterka osiąga świadomość, kim jest i kim może się stać, naprawdę wywołała u mnie dreszcz. Nasza opowieść jest nie tylko pełna wewnętrznego napięcia; uważam, że emocje, które ukazaliśmy, są prawdziwe i głębokie. A zakończenie jest naprawdę prowokujące, wręcz szokujące. Poza tym film niesie mądre przesłanie, bo mówi o tym, że decyzja, by czynić to co słuszne, nie zawsze jest łatwa. Ale myślę, że każdy z nas nosi w sobie Kosogłosa.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy