bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zostań wolontariuszem 30. Finału WOŚP - Sztab Limanowa!


Ruszamy z rejestracją wolontariuszy na 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
 
Po raz kolejny Limanowski Dom Kultury włącza się w organizację corocznej zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

30 stycznia 2022 odbędzie się 30. finał, podczas którego zagramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.


Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.


Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych - w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.


Z pieniędzy uzbieranych podczas finału planowany jest zakup:
- angiografów dwupłaszczyznowych do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci
- oftalmoskopów do badania dna oka
- lamp szczelinowych do diagnostyki przedniego odcinka oka
- tonometrów do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki)
- synoptoforów do pomiaru kąta zeza
- urządzeń OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń
- tomografów dna oka
- mikroskopów
- stołów operacyjnych

 

Chcemy więc Was zaprosić do wspólnego kwestowania oraz pomocy w szczytnym celu!

 

Rejestracja wolontariuszy będzie odbywać się drogą tradycyjną oraz online. Jak to zrobić?
 

W przypadku wybrania tradycyjnej opcji prosimy wypełnić ankietę (do pobrania poniżej) i dostarczyć do sekretariatu Limanowskiego Domu Kultury razem ze zdjęciem legitymacyjnym lub dowodowym (zdjęcie musi być opisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem!). Osoby niepełnoletnie, obowiązkowo muszą przyjść z opiekunem prawnym.

 

W przypadku rejestracji online należy postępować następująco:

  • wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl
  • rozpocznij zakładanie konta w aplikacji iwolontariusz korzystając z przycisku „załóż konto”
  • wypełnij formularz, zapoznaj się z klauzulą RODO, następnie kliknij "załóż konto"
  • na podany przez Ciebie adres e-mail zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca założenie konta - należy kliknąć w link potwierdzający
  • po kliknięciu w link aktywacyjny otworzy Ci się strona powitalna iwolontariusza ze ścieżką wyboru: wolontariusz / rodzic / firma
  • konto w bazie iwolontariusz.wosp.org.pl może założyć tylko osoba pełnoletnia (konto dla wolontariusza, który jest niepełnoletni, może założyć wyłącznie opiekun prawny)
  • konto w bazie iwolontariusz.wosp.org.pl daje możliwość rejestracji w 3 formach: wolontariusz pełnoletni, wolontariusz niepełnoletni (zgłoszony za pośrednictwem opiekuna prawnego), firma lub wydarzenie
  • w formularzu, w kroku "Wybór Sztabu" zobaczysz okienko do wpisania Sztabu, by wyszukać nasz Sztab możesz wpisać nazwę miejscowości lub numer Sztabu - 5550
  • jeśli Twój wniosek zostanie rozpatrzony przez nasz Sztab pozytywnie, taką informację od nas zobaczysz w zakładce „Wiadomości”; powiadomienie zostanie również wysłane do Ciebie na adres mailowy, który podałeś przy wypełnianiu formularza; od tej chwili wszystkie powiadomienia od Sztabu będziesz widzieć w zakładce „Wiadomości"

     

Wyrażenie zgody na uczestnictwo w zbiórce publicznej 30. Finału zobowiązuje wolontariusza do przestrzegania postanowień Regulaminu Wolontariusza 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szef Sztabu zobowiązany jest do przedstawienia wolontariuszom Regulaminu Wolontariusza lub wskazania miejsca, w którym mogą się z nim zapoznać.

 

REGULAMIN ORAZ ANKIETA WOLONTARIUSZA DO POBRANIA PONIŻEJ.

 

Wszelkie informacje na temat jak zarejestrować się w platformie znajdziecie na stronie https://www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy.

 

Rejestracja wolontariuszy zostaje przedłużona do 3 stycznia 2022 r.!

 

W razie pytań prosimy o kontakt tel. 18 3371 603 lub mailowy kinga.karwacka@ldk.limanowa.pl, joanna.debska@ldk.limanowa.pl.

 

Zachęcamy również do udostępnienia wydarzenia na Facebooku: 30. Finał WOŚP - Limanowa -> https://www.facebook.com/events/204036665244040 oraz zapraszania znajomych!


Jesteśmy pewni, że wspólnie po raz kolejny uda nam się pomóc potrzebującym oraz zapewnić im konieczną opiekę medyczną.


Gramy razem po raz 30!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy