bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

SORRY BOYS - koncert zespołu 30 lipca w trakcie Dni Limanowej!


Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają na kolejny koncert w ramach Dni Limanowej 2017. 30 lipca na scenie przy LDK wystąpi zespół Sorry Boys z charyzmatyczną wokalistką Belą Komoszyńską.

Zespół powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, następnie dołączyła do niego Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. 

Kolejne wydawnictwo Sorry Boys, „Vulcano”, ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Album ugruntował pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne. 

W roku 2016 muzycy zaprezentowali najnowszy album  „Roma”, napisany w połowie po polsku i angielsku,  który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt, m.in. Gazety Wyborczej, cyt.: To jeden z tych zespołów, który tchnął nowe życie w polski pop, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe. lch ostatni album "Roma" to majstersztyk. Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku - Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów. Single:
  • „Wracam”  http://bit.ly/2dQpdYM
  • „Zwyczajne Cuda” http://bit.ly/2pK9XDP
Sorry Boys intensywnie koncertują grając trasy klubowe i goszcząc na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grupa pojawiła się także na zagranicznych festiwalach - szczególne uznanie zdobyła podczas jednego z najważniejszych festiwali  „The Great Escape” w brytyjskim Brighton. W tym roku Sorry Boys pojawią się na scenie głównej festiwalu Open’er oraz wezmą udział w koncertach Męskiego Grania.

Na Dniach Limanowej wystąpią w niedzielę przed zespołem Varius Manx & Kasia Stankiewicz.
 

 
 

Więcej na temat Dni Limanowej na www.ldk.limanowa.pl oraz www.fb.com/LimanowskiDomKultury 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy