bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Spotkanie z przyrodnikiem - Zapraszamy na wakacyjną podróż wgłąb Afryki

Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na wakacyjne spotkanie otwarte z Przyrodnikiem. Spotkanie będzie miało miejsce 27 sierpnia o godz. 11:00 w sali kinowej przy ul. Łososińskiej 23.Z pewnością spotkanie to będzie jedną z ciekawszych atrakcji tegorocznych wakacji. Dzieci oraz młodzież z bliska poznają obecną na gorącym kontynencie faunę i florę, dowiedzą się gdzie mieszkają lwy, jak rosną baobaby oraz jak ciężkie mogą być słonie.

Naszym gościem będzie pracownik Nadleśnictwa Limanowa, który opowie o Czarny Lądzie.

Afryka to szczególne miejsce w sercu każdego przyrodnika. Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu przedstawicieli dużych ssaków, żyjących na olbrzymich przestrzeniach, w bardzo zróżnicowanych środowiskach. Intrygująca egzotyka afrykańskich miejsc, przyrody i kultury pozwala bez pamięci zakochać się w tej niezwykłej krainie. Słynny Park Narodowy Krugera, rezerwaty na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, Góry Smocze czy Kilimandżaro to tylko namiastka, którą dzieci poznają na spotkaniu.

Wspólnie wyruszymy w niezapomnianą podróż na Czarny Ląd w poszukiwaniu czerwieni piaszczystych dróg, słodkiego zapachu powietrza oraz subtelnie wyczuwalnej obecności drapieżników wśród zwierząt.

Główną atrakcją warsztatów będą zabawy z wykorzystaniem mapy i fotografii egzotycznych zwierząt Afryki.Zapraszamy!

Plakat opracowano o: Plakat plik wektorowy utworzone przez macrovector – pl.freepik.com oraz Drzewo plik wektorowy utworzone przez macrovector – pl.freepik.com

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy