bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Wręczono tytuły i medale "Za zasługi dla Miasta Limanowa" oraz „Przyjaciel Miasta Limanowa”


W niedzielę 28 lutego 2021roku na sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury miało miejsce uroczyste wręczenie miejskich odznaczeń "Za zasługi dla Miasta Limanowa" oraz „Przyjaciel Miasta Limanowa", które otrzymała Orkiestra Dęta „Echo Podhala” oraz Pan Jerzy Dudek wieloletni akustyk Limanowskiego Domu Kultury. Odznaczenia i tytuły zostały wręczone przez Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę oraz Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantę Juszkiewicz.

Tytuł i medal „Za Zasługi dla Miasta Limanowa” otrzymała Orkiestra Dęta „Echo Podhala” działająca przy Limanowskim Domu Kultury. Rada Miasta Limanowa uchwałą nr LXXV.481.2018 z dnia 30 sierpnia 2018 roku nadała orkiestrze tytuł i medal w dowód uznania za wspieranie przedsięwzięć służących promocji i rozwojowi miasta.

Przyznany tytuł i odznaczenie jest dla działających całkowicie społecznie członków orkiestry dużym wyróżnieniem i docenieniem ich pracy. Orkiestra działa od 1923 roku uświetniając swoimi występami uroczystości o charakterze państwowym, społecznym i kulturalnym. W 2023 roku Echo Podhala będzie świętowało 100-lecie swojej działalności. Zgodnie z regulaminem przyznany tytuł i odznaczenie nadawane jest obywatelom polskim i cudzoziemcom oraz organizacjom społecznym, zawodowym, instytucjom i podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą, zwanym dalej osobami w dowód uznania za zasługi i osiągnięcia, które maja szczególny wpływ na rozwój i promocję Miasta.

Z kolei wieloletni pracownik jednostki Pan Jerzy Dudek uchwałą nr XVIII.110.19 Rady Miasta Limanowa z dnia 29 listopada 2019 roku otrzymał tytuł i medal  „Przyjaciel Miasta Limanowa".   W regulaminie czytamy, że mogą go otrzymać osoby w dowód uznania za kreowanie pozytywnego wizerunku Miasta Limanowa oraz rzeczowe i finansowe wsparcie działań w zakresie kultury, sportu, turystyki, oświaty, pomocy społecznej i rozwoju gospodarczego.

Pan Jerzy Dudek od 37 lat jest osobą odpowiedzialną za techniczną i artystyczną stronę realizacji dźwięku w trakcie koncertów i imprez prowadzonych przy użyciu sprzętu nagłośnieniowego w naszej jednostce oraz mieście.

Galeria zdjęć z wręczenia dostępna: TUTAJ

Jesteśmy dumni z przyznanych odznaczeń, życzymy zarówno członkom orkiestry Echa Podhala jak również Panu Jerzemu Dudkowi dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy