bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Wyczekiwana ekranizacja „Kamieni na szaniec” już wkrótce w kinie Klaps


„Posłuchajcie opowieści o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach, o niezapomnianych czasach 1939 – 1943 roku, o czasach bohaterstwa i grozy.”
/Aleksander Kamiński/
 
7 marca, do kin w całej Polsce, wejdzie długo wyczekiwana ekranizacja książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Również i nasze kino Klaps będzie wyświetlać ten film od dnia jego premiery.

W rolach trójki przyjaciół: Rudego, Zośki i Alka zobaczymy utalentowanych, młodych aktorów, którym towarzyszyć będą m.in. Artur Żmijewski czy Olgierd Łukaszewicz. Za zdjęcia odpowiedzialny jest światowej sławy operator, Paweł Edelman, a reżyserii podjął się Robert Gliński.

Twórcy filmu podkreślają, że jest to opowieść o młodości, miłości i przyjaźni, a przede wszystkim o niezwykłym bohaterstwie. Szczególnie zależało im na tym, żeby dotrzeć do młodego widza, a pomóc w tym ma m.in. utwór promujący film, w wykonaniu Dawida Podsiadło, który można obejrzeć tutaj.

„Kamienie na szaniec” to jedna z ważniejszych pozycji książkowych ubiegłego wieku. Wierzymy, że jej filmowa adaptacja również znacząco wpłynie na kulturę. A przekonamy się o tym już 7 marca.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy