bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

XVIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej – drugi koncert już w najbliższy piątek


Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają na drugi koncert w ramach XVIII Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. W piątek, 28 sierpnia, o godz. 18:30 w limanowskiej Bazylice wystąpią Paweł Gusnar, Klaudiusz Baran i Jędrzej Jarocki.

 

Koncert upłynie w rytm dźwięków saksofonu i akordeonów. Uznani polscy muzycy zaprezentują tego wieczoru zróżnicowany repertuar. Usłyszymy m.in. Suite gothique Léona Boëllmanna, Sonatę G-dur Johanna Sebastiana Bacha, Astora Piazzollę i jego Ave Maria, a także Ennio Morricone i jego słynną muzykę z filmu ''Misja''.

 

Klaudiusz Baran jest akordeonistą i bandoneonistą, profesorem oraz prorektorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem I nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach akordeonowych, m.in. w Katowicach (1993), w Castelfidardo (Włochy, 1997) i w Paryżu (1997). Jest współzałożycielem zespołów: Tangata Quintet, z którym dwukrotnie był nominowany do nagrody Fryderyk (2004, 2005), Machina del Tango i DesOrient. Młodszym kolegą i uczniem Klaudiusza Barana jest Jędrzej Jarocki, który już zdołał zostać laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in. w Klingenthal, Wilnie, Warszawie, Gorlicach, Sanoku, Chełmie, Przemyślu i Mławie. Swoje umiejętności doskonalił podczas lekcji mistrzowskich pod okiem takich akordeonistów jak: Mie Miki, Matti Rantannen, Geir Draugsvoll, Yuri Shishkin, Claudio Jacomucci czy Jerzy Jurek. Występował m.in. w Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego, na Zamku Królewskim w Warszawie, Operze i Filharmonii Podlaskiej.

 

Koncertowe trio dopełnia Paweł Gusnar, z powodzeniem łączacy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej, prowadząc niezwykle ożywioną działalność koncertową. W swoim dorobku ma blisko 40 płyt, w tym pięć solowych. Był pięciokrotnie nominowany do nagrody Fryderyk, którą zdobył w roku 2014 wraz z nominacją do tytułu „Artysta roku”.

 

Festiwal jak zawsze objął swoim patronatem proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda. Organizatorem festiwalu niezmiennie od początku jego istnienia jest Limanowski Dom Kultury, kierownictwo artystyczne zaś sprawuje jego pomysłodawca prof. Ireneusz Wyrwa.

 

Pierwszy koncert miał miejsce 31 lipca (galeria zdjęć z koncertu do obejrzenia tutaj).

Zapraszamy!

 

Więcej na temat wydarzeń kulturalnych w Limanowej na www.ldk.limanowa.pl oraz www.fb.com/LimanowskiDomKultury

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy