bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Z głową w gwiazdach” - Karol Wójcicki opowie dzieciom o kosmosie i obserwacji nieba


Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Karolem Wójcickim – miłośnikiem i popularyzatorem astronomii, który zabierze nas w podróż w najdalsze zakątki nieba.


Z pewnością wielu z nas kojarzy młodego mężczyznę w czarnych okularach, który na łamach różnych programów telewizyjnych z entuzjazmem opowiada o kosmosie i niebie. To właśnie Karol Wójcicki, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny, twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku, współpracownik Gazety Wyborczej, prowadzący programów popularnonaukowych na antenie Discovery Science i TVN Turbo, nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka, w latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik, organizator jednych z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba oraz wielu innych imprez popularnonaukowych, laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.


Podczas spotkania 3 lipca, w sali widowiskowej LDK, Karol Wójcicki opowie o drodze mlecznej, zorzy polarnej, a także wskaże dzieciom drogę do tego jak zostać badaczem kosmosu.


W programie:

1) Wykład „Wszyscy jesteśmy astronomami”
Astronomia to najstarsza nauka na świecie, a mimo tego wciąż można dokonać w niej wzniosłych odkryć. Gdy inne nauki odkrywają swoje sekrety jedynie w profesjonalnych laboratoriach, astronomia pozwala dokonać odkrycia nie ruszając się sprzed monitora komputera. Niejednokrotnie amatorzy odkrywali komety, planetoidy czy nawet planety krążące wokół innych gwiazd. Za sprawą nauki obywatelskiej i Ty możesz zostać odkrywcą!


2) Projekcja krótkiego filmu „Światła Północy”
„Światła północy to krótki film będący zapisem obserwacji zorzy polarnej nad Islandią w marcu 2017. Po prezentacji filmu rozmowa na temat zjawiska zorzy polarnej.


Zapraszamy 3 lipca, od godziny 11:00 – 13:00 do sali widowiskowej LDK.
 

WSTĘP WOLNY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy