bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zapisy na zajęcia stałe - sezon 2021/2022!


Szanowni Państwo,

Już od 4 października 2021 r. w Limanowskim Domu Kultury rozpocznie się sezon warsztatowy w roku szkolnym 2021/2022. Na dzieci i młodzież czeka masa wrażeń. Znajdzie się też coś dla dorosłych i seniorów.

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną bardzo prosimy o przybywanie na zajęcia na konkretnie podane godziny oraz o odbieranie dzieci zaraz po zakończeniu warsztatów.

Zapisów na warsztaty można dokonać osobiście w sekretariacie LDK przy ul. Bronisława Czecha 4 lub telefonicznie pod numerem: (18)261 04 70 - od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Należy pamiętać, że dokonując zapisu drogą telefoniczną należy bezwzględnie wypełnić kartę uczestnika w zajęciach i dostarczyć ją na pierwsze zajęcia.

Poza godzinami pracy można dokonać zgłoszenia mailowo na adres: biuro@ldk.limanowa.pl. W przypadku dokonywania zgłoszenia drogą mailową jest ono dopuszczalne tylko i wyłącznie w formie przesłanego skanu czytelnie wypełnionej i podpisanej własnoręcznym podpisem karty uczestnika w zajęciach!!!

Ilość miejsc w grupach jest ograniczona!

Płatności za warsztaty dokonuje się z góry za cały miesiąc. Wpłaty należy uiścić przelewem do 10 dnia każdego miesiąca na rachunek bankowy Limanowskiego Domu Kultury:

54 8804 0000 0000 0024 5906 0001

W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę warsztatów!!!

Po dokonaniu przelewu bardzo prosimy o przesłanie dowodu opłacenia na adres mailowy: biuro@ldk.limanowa.pl

Wszystkie zajęcia realizowane będą w siedzibie Organizatora.

Przed wypełnieniem karty uczestnika należy zapoznać się z regulaminem zajęć!

REGULAMIN ORAZ KARTA UCZESTNIKA ZAJĘĆ DOSTĘPNE DO POBRANIA NA SAMYM DOLE NINIEJSZEJ INFORMACJI.

Zapisy na warsztaty odbywać się będą w terminie od dnia 22 września do dnia 3 października 2021 roku.

 

WARSZTATY CERAMICZNE

Zapraszamy wszystkich pragnących doskonalić swoje umiejętności pracy z gliną lub realizować pod okiem specjalistów swoje autorskie projekty na ciekawych warsztatach ceramicznych.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 8 lat oraz dorosłych.

Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek:

 • grupa I - dzieci i młodzież w godzinach 16:00 - 17:30
 • grupa II - dorośli w godzinach 17:45 - 19:15

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 135,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia, wypał prac oraz szkliwienie.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.

Warsztaty prowadzić będzie Monika Pychyrek z Pracowni Artami. Więcej informacji o pracowni można znaleźć na stronie: http://www.artami.pl

 

KÓŁKO SZACHOWE

Wszystkich miłośników gier strategicznych zapraszamy na zajęcia kółka szachowego.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 5 lat.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach 16:00 - 18:00.

Zajęcia bezpłatne!

Kółko szachowe prowadzi Ryszard Ewert - wieloletni pasjonat gry w szachy, a także nauczyciel w Zespole Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. Posiada olbrzymią wiedzę na temat szachów, którą przekazuje dzieciom oraz młodzieży podczas zajęć. Jest również sędzią podczas zawodów odbywających się na terenie kraju.

 

SEKCJA WOKALNA

Śpiew cieszy się dużym zainteresowaniem wśród  dzieci. Często występują one w chórach, przedstawieniach i chętnie uczą się piosenek ze swoich ulubionych bajek. Warto zainwestować w rozwój tego dziecięcego hobby i zapisać swoją pociechę na zajęcia wokalne, które nie tylko pomogą jej rozwinąć skrzydła, ale też poznać inne osoby o podobnych zainteresowaniach.

Zajęcia odbywać się będą w kameralnych grupach - maksymalnie 5-osobowych.

Program zajęć obejmuje:

 • ćwiczenia wokalne, oddechowe, dykcję, recytację,
 • przygotowanie utworów solowych,
 • rozwijanie rytmu i pamięci muzycznej,
 • pracę z mikrofonem,
 • ćwiczenia aktorskie,
 • ćwiczenia umiejętności radzenia sobie ze stresem przed publicznymi występami,
 • koncerty podsumowujące roczną pracę sekcji wokalnej w tym:

           - koncert noworoczny,

           - koncert wakacyjny.

Zajęcia odbywać się będą w każda środę:

 • grupa I - dzieci do 8 lat  w godzinach 14:00 - 15:00
 • grupa II - dzieci od 9 do 14 lat w godzinach 15:00 - 16:00
 • grupa III - młodzież powyżej 14 lat w godzinach 16:00 - 17:00

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 160,00 zł.

Zajęcia sekcji wokalnej prowadzić będzie Sylwia Zelek-Golonka - Absolwentka Akademii Muzycznej ( AM) w Krakowie na Wydziale wokalno-aktorskim i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (UMFC ) specjalność opera oraz magister edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego( UJK)  w Kielcach. Finalistka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German w Moskwie i Międzynarodowego Festiwalu Slovianski Bazar w Witebsku. Dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Współpracuję z  Teatrem Stu, Teatrem Modrzewiowym, Chórem Polskiego Radia w Krakowie i prowadzi zajęcia z emisji głosu.

 

ZUMBA

Zapraszamy na zajęcia Zumby, tańca łączącego w sobie dwa rodzaje aktywności: taniec i trening aerobowy, którego początki sięgają lat 90. I chociaż pomysł tanecznych ćwiczeń narodził się w Kolumbii przez zupełny przypadek w trakcie zajęć aerobiku, to moda na Zumbę szybko przekroczyła kolumbijskie granice i rozprzestrzeniła się na cały świat.

Zapraszamy na zajęcia pełne muzyki, tańca dobrej zabawy oraz wysiłku!

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek:

 • grupa I - Zumba Kids dzieci w wieku od 4 do 12 lat w godzinach 18:30 - 19:15
 • grupa II - Zumba Fitness młodzież od 13 lat i dorośli w godzinach 19:25 - 20:20

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 60,00 zł.

Zajęcia prowadzi Ewa Janisz - licencjonowany instruktor Zumba Fitness, Zumba Kids & Junior, Zumba Gold, Zumba Aqua, Strong Nation.

 

ROBÓTKI RĘCZNE DLA SENIORÓW

W każdy czwartek seniorzy z terenu Limanowej spotykają się w Limanowskim Domu Kultury, nie tylko aby tworzyć różne piękne rzeczy, ale także aby porozmawiać i spędzić miło czas. Prowadząca zajęcia dba, by podczas tych spotkań seniorom nie brakowało pomysłów na twórcze spędzenie czasu. Prace stworzone podczas zajęć można podziwiać podczas różnych imprez na terenie miasta lub w trakcie „Limanowskiej Słazy”. Same spotkania są również szansą na wspólne wyjazdy do teatru czy kina oraz różne spotkania: andrzejkowe, ostatkowe.

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godzinach 11:00 - 14:00.

Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały i narzędzia.

Zajęcia bezpłatne!

Zajęcia prowadzi Stanisława Oleksy - od ponad 40 lat członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Męcinie. Posiada na swoim koncie dyplomy i wyróżnienia za udział w przeglądach dorobku kulturalnego Gminy Limanowa, Jarmarku Podhalańskim, Agropromocji, przeglądach Twórców Ludowych Pogranicza Polsko-Czeskiego, Ziemi Limanowskiej oraz Giełdy Agroturystycznej w Krakowie. Jej nazwisko widnieje na prestiżowym, regionalnym Szlaku Rzemiosła, a jej prace podziwiać można na Starosądeckim Jarmarku Rzemiosła oraz podczas uroczystości związanych z kultywowaniem tradycji dożynkowych.

 

RĘKODZIEŁO LUDOWE

Limanowskie Seniorki działające przy Limanowskim Domu Kultury serdecznie zapraszają dzieci do udziału w warsztatach, w trakcie których tworzyć będą kwiaty i inne ozdoby używając nie tylko kolorowej bibuły, ale również innych materiałów. Nauczą się tworzyć ozdoby świąteczne i zapoznają się z tradycjami tutejszego regionu.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek w godz. od 14:30 - 15:30.

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 40,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów!

Zajęcia poprowadzi Stanisława Oleksy - od ponad 40 lat członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Męcinie. Posiada na swoim koncie dyplomy i wyróżnienia za udział w przeglądach dorobku kulturalnego Gminy Limanowa, za udział w Jarmarku Podhalańskim, Agropromocji, przeglądach Twórców Ludowych Pogranicza Polsko-Czeskiego, Ziemi Limanowskiej oraz Giełdy Agroturystycznej w Krakowie. Jej nazwisko widnieje na prestiżowym, regionalnym Szlaku Rzemiosła, a jej prace podziwiać można na Starosądeckim Jarmarku Rzemiosła i podczas uroczystości związanych z kultywowaniem tradycji dożynkowych.

 

WARSZTATY TEATRALNE

Pragnących twórczo się rozwijać, dobrze bawić jak i marzących o aktorskiej karierze zapraszamy na warsztaty teatralne. Oprócz rozwijania umiejętności związanych z występowaniem przed innymi rozwijać będziemy kreatywność, uczyć radzenia sobie ze stresem oraz budować poczucie przynależności i akceptacji. Zajęcia składać się będą z rozgrzewki i ćwiczeń technicznych ćwiczących głos, ruch, koordynację, umiejętność improwizacji, wyrażania emocji oraz z pracy nad tekstami i piosenkami.

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek:

 • grupa I - dzieci w wieku od 7 do 12 lat w godzinach 15:30 - 17:00
 • grupa II - młodzież w wieku od 13 do 17 lat w godzinach 17:15 - 18:45

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 150,00 zł.

Warsztaty poprowadzi Violetta Romul-Pomietło - aktorka, założycielka Teatru Nowy w Nowym Sączu.

 

WARSZTATY TAŃCA NOWOCZESNEGO DLA DZIECI

Dzieci i młodzież lubiącą taniec, gimnastykę oraz ruch zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu na warsztatach tańca nowoczesnego będącego wybuchową mieszanką różnych stylów tanecznych. Będziemy kształtować poczucie rytmu, nauczymy jak poczuć i kontrolować własne ciało, poprawimy kondycję ruchową.

Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek:

 • grupa I - dzieci w wieku od 9 do 12 lat w godzinach 16:00 - 17:00
 • grupa II - dzieci w wieku od 13 do 16 lat w godzinach 17:00 - 18:00

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 40,00 zł.

Warsztaty poprowadzi Bartłomiej Jędral -  tancerz i instruktor tańca Hip Hop / New Age. Zaczął tańczyć gdy miał 10 lat w Niepołomickim Centrum Kultury swoją przygodę kontynuuje do dzisiaj. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez m. in. JoJo Gomez, Ian Eastwood, David Cottle, Zacc Milne, Alberto Blanco, Mariusz Kotarski, Artur Golec i wiele innych...Regularnie bierze udział w turniejach tanecznych solo jak i formacjach zdobywających również miejsca na podium. W ostatnich latach reprezentował i współpracował z Akademią Lotu w Limanowej, Egurrola Dance Studio w Krakowie a także Master Move Academy. Ukończył kurs instruktora sportu ze specjalizacją taniec. Na jego zajęciach stara się złapać dobry kontrakt z uczestnikami oraz stworzyć przyjemną atmosferę.

 

WARSZTATY GITAROWE

Początkujących, jak i grających już na instrumencie, zapraszamy na warsztaty gry na gitarze Początkujący będą mogli sprawdzić swoje predyspozycje i rozbudzić motywację do dalszej nauki, a zaawansowani zweryfikują i rozwiną swoje umiejętności muzyczne. Zajęcia są szansą na rozwijanie wyobraźni muzycznej i estetycznej, umiejętności technicznych, dostosowanych do tempa, wieku i predyspozycji ich uczestników.

Zajęcia dedykowane dla dzieci od 8 lat - prowadzone w grupach 5-osobowych.

Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę w godzinach 9:00 - 10:00.

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 160,00 zł.

Własna gitara obowiązkowa!!!

Warsztaty poprowadzi Ireneusz Fołta - z zamiłowania gitarzysta oraz nauczyciel. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat uczy w małopolskich szkołach muzycznych, m. in. w Limanowej. Często koncertuje oraz stale szkoli swoje umiejętności muzyczne. Ma na koncie wiele warsztatów mistrzowskich, m. in. A. Desiderio, J. Morel, J. Oberbek, K. Pełech i inni. W swoim repertuarze preferuje muzykę klasyczną, hiszpańską i rozrywkową. Wielokrotnie prowadził warsztaty gitarowe m. in. w Limanowej, Krakowie i Nowym Sączu. W kontakcie z młodzieżą priorytetem jest dla niego przekazanie podstaw gry akordowej w celu tworzenia akompaniamentów do piosenek.

 

PRACOWNIA PLASTYCZNA "LUBIĘ DZIAŁAĆ KREATYWNIE"

Zajęcia w pracowni plastycznej prowadzi Zofia Ślezak - instruktor plastyk LDK, absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu na kierunku: Renowacja elementów architektury. Obecnie studentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych o kierunku: Pedagogika.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI

Zainteresowane dzieci zapraszamy na warsztaty obejmujące programem szczególnie pracę z wyobraźni, w trakcie których nauczą się sprawnego posługiwania różnorodnymi technikami malarskimi i rysunkowymi oraz zapanowania nad kompozycją. Dzieci wykonywać będą prace przestrzenne, rzeźby i modelunki. Podejmą się różnorodnych tematów kształcących od podstaw, rozwijających warsztat oraz wrażliwość plastyczną. Poznają czym jest wyczucie koloru i kompozycji, a co najważniejsze, spróbują znaleźć sposób na przelanie myśli oraz emocji na papier.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 8 lat.

Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek (grupa I) oraz w każdą środę (grupa II):

 • grupa I - wtorek w godzinach 16:00 - 17:30
 • grupa II - środa w godzinach 16:00 - 17:30

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 50,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.

 

PRACOWNIA PLASTYCZNA DLA SENIORÓW

Na zajęciach pod opieką instruktora seniorzy wyczarowują piękne prace w zastosowaniem wielu technik: decoupage`u, metaloplastyki, pracy z filcem, florystyki czy malarstwa na szkle.

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek w godzinach 9:00 - 11:00.

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 25,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DOROSŁYCH

Na zajęciach pod opieką instruktora osoby dorosłe mogą rozwijać swoje zdolności artystyczne i wyczucie piękna wykonując prace w zastosowaniem wielu technik: decoupage`u, metaloplastyki, pracy z filcem, florystyki, collage’u czy płaskorzeźby, a także malarstwa.

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek w godzinach 16:30 - 18:00.

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 60,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!!!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy