bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zbliża się 42. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza


Wielkimi krokami zbliża się największy Festiwal Folklorystyczny naszego regionu, który od 42 lat jest stałym elementem na mapie kulturalnej Limanowej i stanowi o bogactwie etnograficznym Limanowszczyzny.

Tegoroczny, 42. Festiwal, odbędzie się w dniach od 3 do 6 listopada. Wzorem lat ubiegłych festiwal zgromadzi wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na następujące kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń. Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie 4 osobowej komisji jurorów, w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.

Jak zawsze festiwalowi będą towarzyszyć stoiska z regionalnymi produktami oraz artystów ludowych.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Festiwal uzyskał również patronat Jacka Krupy Marszałka Województwa Małopolskiego.

Obecnie trwają zgłoszenia do festiwalu. Do 21 października zespoły i artyści ludowi z powiatu limanowskiego mogą się zgłaszać w wyżej wymienionych kategoriach.

Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/27/limanowska-slaza

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy