bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zbliżają się XVIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej


Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Limanowski Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na XVIII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej.  31 lipca i 28 sierpnia 2015 roku, w limanowskiej Bazylice odbędą się dwa koncerty muzyki poważnej, które od wielu lat stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń na mapie kulturalnej Limanowej.
 
W piątek 31 lipca 2015 roku w limanowskiej Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w ramach osiemnastej już edycji Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej wystąpi Bałtycki Kwintet Dęty. Szeroko znany w Polsce i za granicą zespół zaprezentuje niezwykle ciekawy repertuar. Program wieczoru wypełnią transkrypcje słynnych dzieł muzyki klasycznej. Usłyszymy Obrazki z wystawy Modesta Mussorgskiego, Kwintet g-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz bodaj największy przebój muzyki organowej – Toccatę i fugę d-moll Johanna Sebastiana Bacha. Tym ostatnim dziełem Bałtycki Kwintet Dęty uzasadni swój koncert w ramach festiwalu muzyki organowej, jednocześnie wypełniając lukę programową, która wynika z milczenia oczekujących na remont lub wymianę organów bazyliki.
 
Festiwal jak zawsze objął swoim patronatem proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda. Organizatorem festiwalu niezmiennie od początku jego istnienia jest Limanowski Dom Kultury, kierownictwo artystyczne zaś sprawuje jego pomysłodawca prof. Ireneusz Wyrwa.

W tegoroczne wakacje odbędą się dwa koncerty. Na drugi zapraszamy Państwa w ostatni piątek sierpnia. Wystąpią wtedy dwaj akordeoniści: Klaudiusz Baran i Jędrzej Jarocki oraz saksofonista Paweł Gusnar. Licząc na Państwa obecność zwracamy jednoczenie uwagę na wcześniejszą godzinę rozpoczęcia koncertów – 1830 (bezpośrednio po wieczornej mszy).
 

Zapraszamy!
 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy