bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Za nami pierwszy Wakacyjny Weekend w Parku


Limanowski Dom Kultury miał przyjemność organizować w miniony weekend, 11 i 12 lipca, pierwszy Wakacyjny Weekend w Parku. Nie zabrakło humoru, muzyki i lokalnego folkloru dzięki występom kabaretu i regionalnych zespołów muzycznych i tanecznych.

 

Sobota upłynęła pod znakiem zabawy, a to dzięki kabaretowi Czwarta Fala z Kielc i zespołowi Mol Band ze Starej Wsi. Kabaret w składzie Mateusz Lewkowicz, Łukasz Książek i Bartłomiej Cedro zaprezentowali zgromadzonej publiczności program zatytułowany „Made in Poland”. Mogliśmy spojrzeć z dystansem na nas samych i pośmiać się z polskich przyzwyczajeń i przywar. Natomiast zespół Mol Band, w większości składający się z braci, zagrał w sobotni wieczór największe biesiadne i weselne przeboje.

Niedziela należała w całości do zespołów regionalnych, takich jak: „Limanowianie”, „Spod Kicek” i „Słopniczanie”. Od godz. 16:00 mogliśmy zobaczyć przegląd tańców regionalnych, posłuchać tutejszych melodii i przyśpiewek oraz opowieści gawędziarzy z Mordarki i ze Słopnic. Publiczność, która licznie zgromadziła się w to niedzielne popołudnie w Parku Miejskim, miała okazję poznać nasz folklor i zobaczyć, że jest on wciąż żywym elementem naszego kulturowego krajobrazu.

Kolejny Wakacyjny Weekend w Parku na zakończenie wakacji 29 i 30 sierpnia, a wtedy m.in. Gienek Loska Band i wieczór piosenki francuskiej.

 

Zapraszamy!

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego Wakacyjnego Weekendu w Parku: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/140/wakacyjne-weekendy-w-parku---beskidzkie-rytmy-i-smaki.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy