bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zespół Regionalny "Porąbcoki" gościem specjalnym 45. "Limanowskiej Słazy"


Limanowski Dom Kultury, przygotował dla uczestników przesłuchań konkursowych i szanownej publiczności Jubileuszowej, 45. "Limanowskiej Słazy" coś wyjątkowego. W sobotni wieczór zapraszamy na występ Zespołu Regionalnego „Porąbcoki” z Porąbki Uszewskiej.

Chociaż historia tego zespołu po reaktywacji liczy niewiele ponad 10 lat to jest on już niezwykle utytułowany. Dorobek zespołu to wiele nagród oraz występów w konkursach min. o 'Krakowski Wianek' w Szczurowej oraz 'Złotą Różdżkę' w Łużnej na „Przeglądzie zwyczajów i obrzędów ludowych w Łużnej”, „XXXI Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego” w Trzcianie koło Rzeszowa, Biesiadzie Karpackiej w Nowym Sączu, a także na Biesiadzie Agroturystycznej w Porąbce Uszewskiej.

Zespół kultywuje zwyczaje, obrzędy, tańce i pieśni regionu krakowiaków wschodnich, których tradycja ludowa wywodzi się z zespołu "Porąbczanie" działającego w latach 70-tych i 80-tych XX wieku.

Grupę tworzą mieszkańcy Porąbki Uszewskiej w wieku od 7 do 77 lat.

Występ zespołu zaplanowano na godzinę 20:30.

Mamy nadzieje, że występ zespołu umili Państwu ten „andrzejkowy” wieczór.
 

Zapraszamy!

45. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad festiwalem objęli: Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Festiwal wspierają Starostwo Powiatowe w Limanowej, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska, TV28, Limanowa.in

Sponsorami festiwalu są: TYMBARK - MWS SP. Z O.O. SP.K. oraz MROŻEK WILHELM ELEKTRICAL Zakład Elektroinstalacyjny, Usługi Budowlane

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy