bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Czas Wojny” – 27 czerwca w kinie Klaps


W najbliższy piątek, 27 czerwca, zapraszamy na ostatni pokaz z cyklu „Teatr na wielkim ekranie”. O godz. 19:00, w Sali Widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury, zaprezentujemy państwu retransmisję sztuki Michaela Morpurgo „Czas Wojny”.

Fabuła Czasu wojny toczy się przez chwilę w sielskim Devon, aby później przenieść się do pogrążonej w wojnie Francji. Młody Albert traci swojego najlepszego przyjaciela Joey’a na krótko przed wybuchem I wojny światowej. Ukochany koń chłopca trafia na front, aby tam służyć swojej ojczyźnie. Nie mogąc pogodzić się ze stratą przyjaciela, Albert wyrusza w niebezpieczną podróż, aby go odnaleźć i sprowadzić do domu. Czas wojny to wzruszająca opowieść o sile przyjaźni w czasach, gdy młodzieńcza niewinność zderza się z brutalną rzeczywistością wojny.

Sztukę reżyserują Marianne Elliot i Tom Morris. Jej mocnym punktem jest poruszająca muzyka i ogromne kukły, animowane przez aktorów lalkarzy z Handspring Puppet Company,  które naśladują cwałujące szaleńczo rumaki. Przedstawienie "Czas wojny" jest adresowane przede wszystkim dla młodzieży (od 10 lat), ale nie tylko – dorośli widzowie też będą nim zainteresowani.

„Czas Wojny” (ang. „War Horse”) Michaela Morpurgo powstał w 1982 roku jako książka dla dzieci i sztukę teatralną na jej podstawie zdecydowanie możemy polecić całym rodzinom. Jak czytamy bowiem w jednej z recenzji „właśnie takimi spektaklami najlepiej przekonać pociechę, że sztuki teatralne nie są drewniane, nawet jeśli znakomita część  rekwizytów i scenografii wstępnie na to wskazuje.”

Spektakl będzie wyświetlany z polskimi napisami.
 

Zapraszamy!
 

Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy