bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Kapitan Szablozęby i skarb piratów” od 12 czerwca w kinie Klaps


Zapraszamy na morską przygodę! Od najbliższego piątku, w kinie Klaps, będzie można obejrzeć familijną produkcję, która stała się wielkim hitem w Norwegii i idealnie zapoczątkuje okres filmów wakacyjnych. „Kapitan Szablozęby i skarb piratów” w kinie Klaps od 12 czerwca!

 

Kapitan Szablozęby, postrach mórz i oceanów od Karaibów aż po krańce świata, wraz ze swoją nieustraszoną załogą powraca do rodzimego portu. Podczas niebezpiecznej podróży w ręce piratów wpadła stara mapa, która wskazuje drogę na legendarną Wyspę Skarbów. Jak głosi plotka, skarbiec króla wyspy kryje wielkie bogactwo. Kapitan Szablozęby już szykuje się do rejsu, jednak chciwy konkurent, Bjorn Wredny, kradnie jego ukochany statek – Mroczną Damę. Złodziej nie wie, że pod pokładem skrył się 11-letni Paluch. Chłopiec, który od najmłodszych lat marzy o służbie pod banderą trupiej czaszki, ma teraz niepowtarzalną okazję, aby dowieść swojej przydatności. Dzięki odwadze i pomysłowości Palucha, Szablozębemu udaje się odzyskać okręt. Chłopiec zostaje oficjalnie przyjęty do załogi Mrocznej Damy i razem z piratami wyrusza na wyprawę swojego życia.

 

Kiedy na festiwalu w Cannes twórcy „Szablozębego” zaprezentowali trzyminutowe promo filmu, batalię o ich dzieło stoczyli dystrybutorzy z 20 regionów, obejmujących ponad 70 krajów świata! W pierwszej kolejności prawa do dystrybucji nabyły takie państwa jak USA, Francja, Niemcy, Brazylia i Rosja. Jednak pasmo sukcesów filmu rozpoczęło się w Norwegii. Tam w pierwszy weekend wyświetlania „Kapitan Szablozęby i skarb piratów” ustanowił rekord otwarcia rodzimej produkcji w całym 2014 roku. Co więcej norweską dystrybucją zajął się oddział firmy Walt Disney Company, co samo w sobie stanowiło znak jakości oraz potwierdzenie familijnych i rozrywkowych walorów produkcji!

 

Serdecznie zapraszamy!


Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.
 

Partnerzy