bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Pod Mocnym Aniołem” w Kinie Klaps od 17 stycznia!


Po sukcesie „Drogówki” zapowiada się kolejny. Tym razem Wojtek Smarzowski postanowił przenieść na ekran książkę Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem”. Premiera w Polsce jak i w naszym kinie Klaps będzie mieć miejsce już w najbliższy piątek, 17 stycznia.

Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej. Bez końca. Trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na kilkudniowy odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel (m.in. Robert Wabich) i innych pacjentów (Jacek Braciak, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik, Iwona Wszołkówna, Iwona Bielska, Krzysztof Kiersznowski), którzy tworzą barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni.

„Pod Mocnym Aniołem” to opowieść o powolnym upadku człowieka spętanego nałogiem, niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, zwątpieniu, nadziei, kolejnym upadku, wielkiej determinacji, aż po światełko w tunelu w postaci odwzajemnionej miłości do kobiety, która jest ostatnią szansą na powrót do normalności i wyzwolenie się z potwornej choroby. To film, który niewątpliwie wywoła skrajne opinie, od zachwytu do potępienia za swą bezwzględność, prawdę, która boli i jest niechętnie akceptowana. Jesteśmy przekonani, że warto zmierzyć się z tymi uczuciami, dlatego też zachęcamy do zapoznania się z najnowszym dziełem Wojciecha Smarzowskiego.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie kina https://www.ldk.limanowa.pl/kino.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

Partnerzy