bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Krzysztof Zanussi w Limanowskim Domu Kultury


Burmistrz Miasta Limanowa, Limanowski Dom Kultury i Stowarzyszenie Ziemia Limanowska To Lubię zapraszają na spotkanie z Krzysztofem Zanussim, które odbędzie się 24 czerwca o godz. 17:30 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

 

Podczas spotkania uznany polski reżyser opowie o swojej pracy i swoich dokonaniach. Wyświetlony zostanie również jego najnowszy film pt. „Obce ciało”. Obraz opowiada o Angelo i Kasi, którzy poznali się we Włoszech w grupie modlitewnej Focolari, gdzie połączyła ich miłość i wiara w Boga. Ich związek przerywa powrót dziewczyny do Polski i decyzja o wstąpieniu do klasztoru. Angelo przyjeżdża do Warszawy, żeby nakłonić Kasię do zmiany zdania. Czekając na jej decyzję, podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Firmą zarządza bezwzględna i cyniczna Kris przy pomocy swojej asystentki Miry. W korporacyjnej rzeczywistości, głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą drwin i mobbingu. Kris, wykorzystując swoją władzę, bawi się nim i chce zmusić do złamania zasad moralnych, ale jednocześnie jest zafascynowana jego wiarą.

 

Krzysztof Zanussi uważany jest za jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina. Jego filmy odznaczają się niezwykłą oryginalnością, są zawsze przepełnione refleksją i trafną obserwacją. Reżyser porusza w nich problematykę moralną, psychologiczną, ukazuje życie wewnętrzne bohaterów. Jako wielki autorytet w dziedzinie reżyserii filmowej sprawuje liczne związane z tym funkcje. Od 1980 r. jest kierownikiem zespołu artystycznego, a następnie dyrektorem Studia Filmowego "Tor". W latach 1971-83 sprawował urząd wiceprezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich, a w latach 1975-77 przewodniczącego Rady Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Od 1987 r. jest członkiem Komitetu Kinematografii. Pracował również jako wykładowca min. w łódzkiej PWSTiF i National Film School w Wielkiej Brytanii. Krzysztof Zanussi zajmuje się również reżyserią teatralną, bywa scenarzystą, kierownikiem artystycznym, a także producentem.

 

Do największych osiągnięć reżysera należą liczne wygrane i nominacje na festiwalach w Cannes, Wenecji czy Berlinie, za filmy „Constans”, „Persona non grata”, „Rok spokojnego słońca” oraz „Bilans kwartalny”. Przez lata współpracował z Wojciechem Kilarem czy Sławomirem Idziakiem.

 

Środowe spotkanie to niezwykła okazja do poznania jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów. W trakcie wydarzenia będzie można zakupić wydawnictwa, a także porozmawiać osobiście z Krzysztofem Zanussim i uzyskać jego autograf.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Wstęp wolny.

 


             

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy