bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Limanowianie" nagrodzeni w 40. DRUZBACCE


W dniach 10-14 maja 2023 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu odbywała się 40. DRUZBACKA – Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych. Jest to najstarszy i o największym zasięgu przegląd w regionie, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jego początki sięgają roku 1980. Podstawowym założeniem programowym konkursu było i jest ratowanie ludowej tradycji muzycznej z zachowaniem wszystkich tradycyjnych cech stylistycznych w muzyce, śpiewie.
 
W konkursie Konkursie Grup Śpiewaczych w kategorii dorosłych III miejsce i nagrodę pieniężną otrzymała żeńska grupa śpiewacza Zespołu Regionalnego "LIMANOWIANIE" im. Ludwika Mordarskiego. Występ grupy śpiewaczej obejrzeć można na stronie: https://fb.watch/kxTcdUFTVZ/ od 32:20.
 
W tegorocznej edycji zaprezentowanych zostało 161 prezentacji konkursowych, wykonawcy pochodzili z czterech powiatów województwa małopolskiego (gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, suskiego) oraz z województwa podkarpackiego (powiat jasielski). Protokół z wydarzenia dostępny TUTAJ
 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy