bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Pierwszy Konkurs Krótkofalarski z okazji Dni Limanowej o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa


Radioklub Limanowski w ramach współpracy z Urzędem Miasta Limanowa i Limanowskim Domem Kultury przyłącza się do obchodów Dni Limanowej 2017. W ramach wydarzenia członkowie klubu zorganizowali ogólnopolski konkurs krótkofalarski pod nazwą "Pierwszy Konkurs Krótkofalarski z okazji Dni Limanowej „O Puchar Burmistrza Miasta Limanowa".


Radiostacja klubowa otrzymała na tą okazję specjalny znak okolicznościowy, przyznany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie. Znak ten to SN0L. Składa się on z trzech członów: prefiksu, cyfry określającej oraz sufiksu, gdzie SN to międzynarodowy prefiks identyfikacyjny dla Polski. Cyfra 0 (zero), określa stację radiową jako okolicznościową, natomiast sufiks L to pierwsza litera nazwy miasta Limanowa.


Konkurs polegać będzie na tym że w zakresach radiowych przeznaczonych dla krótkofalowców, wszystkie stacje radiowe związane z Limanową,w tym stacja klubowa, prowadzić będą łączności z krótkofalowcami na całym świecie , głównie jednak z polski i przydzielać będą punkty oraz literki do hasła "LIMANOWA". Każda stacja inną literkę.


Zwycięzcą konkursu, a tym samym zdobywcą Pucharu Burmistrza, zostanie ten, kto zdobędzie największą ilość punktów oraz wszystkie litery do hasła "LIMANOWA", czyli nawiąże obustronne łączności ze wszystkimi stacjami organizatora, w okresie od 22 lipca do 6 sierpnia 2017.


W zawodach konkursowych zamierza brać udział około 27 stacji radiowych po stronie organizatora.

Regulamin konkursu został rozesłany drogą elektroniczną do wszystkich ważniejszych podmiotów związanych z krótkofalarstwem w Polsce.


Konkurs ma na celu szeroko pojętą promocję Miasta Limanowa w kraju i za granicą. Za wszystkie łączności przeprowadzone przez stację okolicznościową SN0L, będą wysyłane specjalne potwierdzenia w formie karty, z nadrukiem promującym Miasto Limanowa.

Po zakończeniu konkursu zostanie sporządzony i przesłany do współorganizatorów odpowiedni raport w formie pokazu.


Po podsumowaniu nadesłanych zgłoszeń, komisja konkursowa ogłosi wyniki konkursu oraz rozlosuje nagrody rzeczowe pośród uczestników.


Do zdobycia w konkursie są: Puchar Burmistrza Miasta Limanowa, dyplomy dla zwycięzców, dyplomy uczestnictwa, okolicznościowe gadżety (10 szt.), oraz ufundowana przez sponsora specjalna nagroda rzeczowa.


Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie: SP9KRJ.pl. Więcej informacji na: https://www.qrz.com/db/SN0L i https://www.facebook.com/leszekles.michura. 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy