bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Sztab WOŚP w Limanowskim Domu Kultury!


Z radością informujemy, że Limanowski Dom Kultury będzie siedzibą sztabu 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2016 r.

 

Zarząd Fundacji WOŚP po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi od polskich szpitali postanowił w czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Zbliżający się Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii.

 

Fundacja WOŚP w trakcie swojej działalności wspierała pediatrię trzykrotnie. Podczas 11. i 12. Finału WOŚP, odpowiednio w 2003 i 2004 roku, zbiórka była poświęcona zakupowi sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych. Następnie, po wieloletniej przerwie, WOŚP wróciła do pediatrii w 23. Finale.

 

Potrzeby oddziałów pediatrycznych w polskich szpitalach są ogromne. Często placówki muszą wybierać – zakup którego urządzenia jest bardziej priorytetowy, czy mogą sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu, czy mają zmodernizować stare aparaty. Jak mówi prof. Alicja Chybicka, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego – Niedofinansowanie pediatrycznej opieki medycznej na wszystkich poziomach referencyjności sprawia, że ich wyposażenie jest niewystarczające, a istniejąca w nich aparatura przestarzała i często nie spełnia wymogów jakie powinny zostać spełnione w procesie diagnostycznym i terapeutycznym dzieci.

 

W związku z powołaniem sztabu, Limanowski Dom Kultury zachęca do pomocy w formie wolontariatu podczas najbliższego finału WOŚP.

 

Na stronie www.ldk.limanowa.pl/62/24-final znajdują się dokumenty do pobrania: regulamin oraz karta wolontariusza. Po zapoznaniu się z regulaminem, prosimy dostarczyć wypełnioną ankietę wraz z podpisanym zdjęciem (w formacie jpg. nie mniejszym niż 800x600 pikseli na płycie CD lub pendrive; można również przesłać kartę i zdjęcie drogą mailową na adres marcin.koszyk@ldk.limanowa.pl) do sekretariatu Limanowskiego Domu Kultury (ul. B. Czecha 4, 34-600 Limanowa, tel. 18 3371 603).

 

Na zgłoszenia czekamy do 11 grudnia!

 

 

Gorąco zachęcamy do udziału w zbliżającej się Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy